İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

Haberler

Zengin Emekli Olmanıza Yardımcı Olabilecek 4 Gayrimenkul Yatırımı

“Gayrimenkul kaybedilemez, çalınamaz veya taşınamaz. Sağduyuyla satın alınan, doğru bedel ödenmiş ve makul bir özenle yönetilmiş bir gayrimenkul dünyadaki en güvenli yatırımdır.”

Franklin D. Roosevelt

Konut Mülkünü Kiralamak:

 

Yeni bir emlak yatırımcısıysanız, konut mülklerinizi kiralamak başlangıç için en iyi araçtır. Müstakil evler, dubleksler ve tripleksler en iyi tercihtir. Özellikle Alanya’da yaz aylarında yoğun ilgi gören bu tip gayrimenkuller düzenli ve yüksek getirili yatırımlar olarak kullanılabilir. Yatırım bütçeniz daha kısıtlı ise başlangıç için gelişmekte olan bölgeleri araştırarak veya bölge uzmanının görüşlerinden faydalanarak orta ve uzun vadede kira getirisinin artacağı yatırımlık daireleri tercih edebilirsiniz. Gayrimenkuller uzun vadeli ve garantili yatırım araçlarıdır emekliliğiniz için kira yolu ile gelir elde etmek istiyorsanız 10 – 20 yıl gibi orta veya uzun vadeli yatırımlar yaptığını düşünerek gelecekte çok kazançlı olabilirsiniz.

 

Uzman Tavsiyesi: Konutlara yatırım yaparken, A Sınıfı mülkleri satın almaya çalışın. Bu mülkler yeni inşa edilmiştir (15 yaşından küçük), daha yüksek kira talep edebilirsiniz ve yüksek gelirli kiracıları çekerler.

 

Ticari mülkleri kiralama:

 

Gayrimenkul ve finansal alanlarında tecrübeli yatırımcılar ticari gayrimenkul yatırımlarına girebilirler. Bunlar ofis, depo, depolama birimleri, araba yıkama yerlerini, alışveriş merkezlerin de bir iş yeri ve hatta daha küçük mağazaları içerir. Ticari gayrimenkullere yapacağınız yatırımlar çok daha hızlı değer kazanacaktır ve eğer emeklilik planlarınız için daha kısa bir süreniz varsa çok iyi bir seçim olabilir.

 

Ticari gayrimenkul yatırımı yapmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken en önemli araştırma bölgede popüler olan iş sektörleri ve yakında eklenebilecek yeni sektörlerin tespiti olmalıdır. Bu konuda bölgeyi iyi tanıyan ve piyasayı sürekli izleyen bir uzmandan görüş almanız gayrimenkul yatırımınızı çok daha güvenilir hale getirecektir. Emekliliğiniz için bir ticari gayrimenkul yatırımı yaptığınızda çok kısa sürede emekli maaşınızdan daha fazla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın böyle bir yatırımı yaparken doğru konum, özellik ve hedeflediğiniz sektör için doğru yeterlilikte bir gayrimenkule sahip olmalısınız. Bu tip yatırımlarda yapılan en genel hata rastgele seçilmiş bir ticari gayrimenkul ile yatırıma girişmektir.

 

Uzman Tavsiyesi: Ticari gayrimenkul seçiminizde, çok yıllık kira sözleşmeleri yapabileceğiniz sektörlere odaklanmanız faydalı olabilir. Bu sayede sabit nakit akışı almanıza ve emeklilik döneminizde kiracılara daha az zaman harcamanızı sağlar!

 

İpotekli Konut Bonoları:

 

Her gayrimenkul yatırımcısının hem fikir olduğu bir nokta, kiralık mülkleri yönetmek için zaman ve çaba gerekli olduğudur. Gayrimenkul yatırımlarında sınırlı bir zamanınız ya da az bir deneyiminiz varsa, ipotekli konut bonolarını alarak yatırım yapmak iyi bir seçenektir. Kiralık mülklere benzer şekilde, ipotekli konut bonoları sabit bir nakit akışı sağlamakla birlikte, mülkiyeti yönetme zorluğundan da sizi kurtarır. İpotekli konut bonoları satın alacağınız bölgede uzman brokerlar aracılığıyla edinebilirsiniz.

 

Uzman Tavsiyesi: Bir ipotek konut bonosu alırken notun risk profilini, bonoyu destekleyen varlıkları ve borçlu profilini göz önünde bulundurun. Bonoyu satın almadan önce, bononun altında yatan varlıkları bulmaya çalışın ve bunların muhafaza edildiğinden veya yeniden satılma değeri olduğundan emin olun.

 

Diğer Gayrimenkul Yatırım Araçları / GYF, GYO & BYF ‘ler:

 

Sınırlı kaynak veya zamanınız varsa ve henüz portföyünüze gayrimenkul eklemeyi planlamıyorsanız, pasif emlak yatırımları sizin için uygun olabilir. Dolaylı gayrimenkul yatırımlarının en çok rağbet görenlerinden bazıları, gayrimenkul yatırım fonları (GYF), gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO) ve emlak odaklı borsa yatırım fonlarıdır (BYF). Bu durumda yine kilit nokta, bu yatırımların sunduğu uzun vadeli getirileri ve geçmiş performanslarını göz önünde bulundurmaktır.

 

Önemli İpucu: Farklı varlık türleriyle desteklenen pasif gayrimenkul yatırımlarını seçebilirsiniz. Örneğin, perakende GYO’ları, sağlık GYO’ları, ipotek GYO’ları, konut GYO’ları ve ofis GYO’larını seçebilirsiniz.

 

Son Değerlendirme

 

Emeklilik yıllarınız için kurduğunuz tüm hayalleriniz için bugünlerde çok çalıştığınızı biliyoruz. İster kendi halinde yaşlılığını konfor içerisinde geçirmeyi düşünen birisi olun, ister çocuklarına daha rahat bir gelecek bırakmak için yatırımlar yapmak isteyen bir ebeveyn. Bugün yapacağınız her doğru yatırım gelecekte yaşadığınız tüm bu zorlukların telafisini sağlayacaktır. Bunun için gayrimenkul yatırımı yapmadan önce geniş bir araştırma ve doğru seçimler yapmaya özen göstermelisiniz. Bölgenin uzman gayrimenkul danışmanlarıyla ilişkiler kurarak doğru zamanda doğru hamleler yaparak büyük avantajlar kazanabilirsiniz. 

 

Bunun için sürekli aldığı profesyonel eğitimler ve dünya genelinde emlak piyasasında edindiği sağlam tecrübelerle global bir olan RE/MAX sizin için en iyi seçim olacaktır. Tüm gayrimenkul alım satım ve kiralama süreçlerinde dilediğiniz zaman Alanya’nın tek profesyonel emlak danışmanlığı olan, RE/MAX ART ofisinden randevu alarak, danışmanlarımızla tamamen ücretsiz olarak görüşüp, bölge uzmanlarımızdan fikir ve görüş alabilirsiniz!

Etiketler:

gayrimenkul yatırımı

emekli yatırımları

emlak yatırımı

emekliliğiniz için gayrimenkul yatırımı

Scroll Up