İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

RE/MAX ART ALANYA

RE/MAX ile Alanya’yı Keşfedin
Alanya, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ikinci tatil beldesi olan Antalya bölgesinin bir parçasıdır.

Alanya, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ikinci tatil beldesi olan Antalya bölgesinin bir parçasıdır. Alanya’da mülk sahibi olan ya da oturma izni bulunan yabancılar, ilçeyi tercih etme sebeplerini iklim, deniz, Türk insanının sıcak kanlılığı, yaşam kolaylığı, doğal güzellikler ve fiyatların uygun olması olarak sıralıyor. Yabancılar Alanya’dan satın alınan dairelerin uzun vadede karlı bir yatırım olduğuna inanıyor. Birçok küresel finans uzmanıda, Alanya gayrimenkullerinin; iyi getirili, uzun vadeli yatırım aracı olduğunu söyler.

Alanya’da dairelerin fiyatları 2 yatak odası için yaklaşık 50 bin Euro’dan başlamaktadır. Bazıları sahile yakındır, bu nedenle muhteşem deniz manzarasının yanı sıra dekor ve tasarımdaki en yeni özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Alanya bölgesi, yabancı ve Türk mülk alıcılarından yoğun ilgi görmektedir. Alanya aynı zamanda mimarların en son uluslararası bina stillerinde sergilediği lüks evler arayan zengin insanları da kendine çekiyor.​

İngiliz ve Rus turistlerin her sene akınına uğrayan ilçe, son yıllarda yabancıların konut satın aldığı bir yerdir. İlçenin hem merkezinde hem de çevresinde birçok değişik özelliğe sahip olan gayrimenkuller mevcuttur. Fiyatları ise konuma göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra Alanya’da konut kiralamak da mümkündür.

Alanya’dan gayrimenkul alırken tüm detaylara dikkat etmeli ve profesyonel REMAX danışmanlarının sizin için hazırlayacağı teklifleri değerlendirmelisiniz.

RE/MAX ile Alanya' Kalesini Keşfedin

Surlarının uzunluğu 6.5 kilometreyi bulan Alanya Kalesi, denizden 250 metreye kadar yükselen yarımada üzerindedir. Alanya kalesi, 1221 yılında kenti alıp, yeniden inşa ettiren Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Alanya kalesinin 83 kulesi ve 140 burcu vardır.

Yarımadanın zirvesinde açık alan müzesi olarak değerlendirilen içkale bulunmaktadır. Sultan Alaaddin Keykubat sarayını burada yaptırmıştır. Kalede yerleşim günümüzde de sürmektedir. Tarihi evlerin önünde tahta tezgahlarda ipek dokuma yapılmakta, küçük bahçelerde otantik yemek servisleri verilmektedir. Ayrıca kaleye çıkan yol üzerinde ve liman yamaçlarında restoran ve kafeteryalar vardır. Kale taşıt trafiğine açıktır. Yürüyerek ise yaklaşık 1 saatte çıkılabilir.

Alanya kalesinde 100 – 150 yıllık tarihe sahip 200’den fazla ahşap ve kagir tarihi evler bulunmaktadır. Evler tarihi dokusu bozulmayacak şekilde restore edilmiştir. Alanya kalesinde evlerin bazıları butik otel, restoran veya kültür evi olarak kullanılırken, geri kalanı özel konutlar olarak satışa çıkabilmektedir.

Alanya kalesinde yaşayarak bu tarihi dokuyu hissetmek ve otantik bir hayata başlamak için, kale içinde bir EV SATIN ALMAK / KİRALAMAK isterseniz; RE/MAX Alanya ofisimizde bölge uzamanlarımızla görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

RE/MAX ile Damlataş/Kleopatra Bölgesini Keşfedin

Türkiye’de yaz turizminin en canlı bölgelerinden biri Alanya’dır. Ülkemizin yurt dışında en çok bilinen kentlerinden biridir, Damlataş plajı ve mağarası ise yörenin hazineleri arasında sayılır.

Özellikle Damlataş mağrasının astımı iyileştiren bir mağara yapısına sahip olması ve şifa yaydığının düşünülmesi nedeniyle Damlataş, son dönemin en dikkat çekici mağaralarındandır. Mağaranın içerisinde on beş bin yıllık sarkıtların ve dikitlerin olması ise önemini gözler önüne seriyor.

Derin mavi suları ve altın kumuyla hayran bırakan bir güzelliğe sahip olan Kleopatra Plajı, Avrupa’nın en gözde plajları arasında yer alıyor. Alanya Damlataş bölgesinde yer alan plaj, bu yıl Instagram sosyal ağında dünya genelinde en çok paylaşılan 5. plaj olarak sıralamaya girdi! Dünyaca ünlü Damlataş ve Kleopatra plajlarının üzerinden Alanya Kalesi’ne tırmanarak hem ulaşım hem de seyirlik hizmet veren teleferik de, tüm güzellikleri tek seferde görmenizi sağlıyor.

Alanya Damlataş bölgesinde yaşayarak tüm bu güzellikler içeren bir hayata başlamak için, Damlataş bölgesinde bir EV SATIN ALMAK veya KİRALAMA isterseniz; RE/MAX Alanya ofisimizde bölge uzamanlarımızla görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Scroll Up